GoodVibes Miesiąca – Dom Roślin

GoodVibes miesiąca - Dom Roślin - najlepszy sklep z roślinami w Warszawie

Rośliny we wnętrzach dodają im prostego, domowego uroku. Są niezastąpioną dekoracją – zupełnie jak książki – bez nich jest pusto i zimno. Wnoszą życie i naturę do betonowych ścian, w których spędzamy coraz większą część naszego życia. Oczyszczają powietrze, regulują wilgotność powietrza, sprzyjają naszemu relaksowi – robią nam dobrze, tworząc zdrowy mikroklimat. Warto mieć je wokół siebie.

Już w 3 miejscach w Warszawie – na Żoliborzu (Krasińskiego 18), Mokotowie (Narbutta 27) i Saskiej Kępie (Walecznych 27) miłośnicy roślin, greenersi czy też roślinomaniacy odnajdą swój raj na ziemi, swoje Eldorado. Roślinny koncept Rafała i Damiana o znamiennej nazwie Dom Roślin.

Każde z tych miejsc ma swoje unikatowe DNA i wszystkie są absolutnie uzależniające!

Na Narbutta powita Was imponujących rozmiarów goryl. Na Walecznych będziecie mieć okazję do chwili wytchnienia w mini szklarni, w której znajdziecie rośliny dedykowane na tarasy czy do ogrodów zimowych. A na Krasińskiego zielone rozmowy toczy się przy pokaźnym stole, który zbliża ludzi.

Znajdziecie tu zarówno te najmodniejsze, podbijające socjale, jak i nieznane (czy mniej znane) okazy roślin zielonolistnych.

Dom Roślin. Dom to idealna nazwa dla tego miejsca. To nie jest kwiaciarnia (nie dostaniecie tu ciętych kwiatów), czy zwykły sklep z roślinami. Twórcy – Damian i Rafał  – stworzyli tu jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Są jak troskliwi ojcowie, jak głowy zielonej rodziny. Dodam – głowy pełne wiedzy na temat wszystkich gatunków, ich zalet i potrzeb.

Panuje taka atmosfera… Trochę jak w dobrej hodowli psów, do której jedzie się po swojego szczeniaczka. Tu podobnie – czujecie, że wybierając roślinę, przyjmujecie do swojego domu zielonego przyjaciela. Od tego momentu bierzecie za niego odpowiedzialność, przyjmujecie pod swój dach na dobre i na złe, na następne długie lata. Zabieracie go od troskliwych ludzi, którzy dbali o niego do tego momentu, a teraz będą Was wspierać w dalszej opiece.

To tak bardzo więcej niż zwykłe zakupy!

W Domu Roślin nie tylko kupicie rośliny do domu. Również na taras, do biura, hotelu, restauracji – wszędzie tam, gdzie zobaczycie dla nich miejsce. Rośliny możecie również wypożyczyć, na przykład na potrzeby zdjęć. Podopieczni Domu Roślin regularnie uczestniczą w stylizowanych przeze mnie sesjach zdjęciowych i zawsze mogę liczyć na podpowiedź Chłopaków, który będzie najlepiej prezentował się w konkretnym wnętrzu. Panowie, poza ogromną wiedzą o wszystkich okazach, mają też nienaganny gust i wyczucie stylu! Zawsze z szerokimi uśmiechami opowiadają o swoich roślinach. Pomagają dobrać najlepsze dla naszej przestrzeni i stylu życia. Podpowiadają jak radzić sobie w przypadku wyzwań hodowlanych. A jeśli jest taka potrzeba zamówią specjalnie dla Was, przywiozą, zasadzą i zaimplementują rośliny bezpośrednio w Waszej przestrzeni.

W każdą środę pojawiają się tu nowe gatunki roślin – mniejszych i większych, pięknie zielonych przeróżnymi odcieniami zieleni. A do tego starannie wyselekcjonowane osłonki. I autentycznie, jak po osłonki to tylko tu! (No, OK, czasami jeszcze do TKMaxx ;)) Niby proste i uniwersalne, ale nie nudne i klasyczne. Z naturalnym lookiem. Ja przy każdej wizycie muszę je dokładnie pogłaskać i poprzytulać, a na koniec powiedzieć sobie stanowcze nie – nie mam już miejsca na nowe 🙁

Poza zakupami i poradami, Dom Roślin oferuje też różnego rodzaju warsztaty i małe eventy kulturalne.

Warto do nich zaglądać bo… PLANTS MAKE PEOPLE HAPPY !!!

Zdjęcia: Karolina Harz i Rafał Mgłosiek
Write a comment