GOOD VIBES MIESIĄCA – roślinne lampy od Sarah Morin

GoodVibes Miesiąca - ROŚLINNE LAMPY PEŁNE KOLORÓW OD SARAH MORIN

Kolor. Radość. Optymizm. (U)śmiech. Energia. Pasja. Lekkość. Dobro. Słodycz. Szczęście. Subtelność.

To skojarzenia, jakie przychodzą mi do głowy za każdym razem, kiedy na nie patrzę!

Loupiotes, bo tak się nazywają, tworzy w swojej pracowni, w malutkiej wiosce w Pikardii, Sarah Morin. Artystka wrażliwa i życzliwa światu. Wielbicielka kreatywności i odpowiedzialnej konsumpcji. Swoje kolekcje, tworzy nad brzegiem jeziora, na samym skraju lasu, otoczona dźwiękami natury i płynącą z radia muzyką…

Jej filozofia tworzenia i podejście do otaczających nas przedmiotów, są mi bardzo bliskie:

Kupowany produkt powinien być nie tylko piękny i/lub użyteczny. Powinien być również dobry. Bo dobre dla oczu, to dobre dla serca, a tym samym dobre dla życia.

Te roślinne lampy wykonane są z tykwy – owocu ziemi i słońca. Część pochodzi z upraw samej Sarah, część od lokalnych rolników.

Tykwa to owoc przodków, który towarzyszy ludziom od zarania dziejów w ich świętych i codziennych gestach: piciu, serwowaniu, zabawie, pracy… Jej historię w swoich pracach kultywuje Sarah. Inspirując się jej organiczną elegancją i wyrafinowaną prostotą, tworzy z niej oryginalne i nadające wnętrzom subtelnego blasku oświetlenie.

roślinna_lampa_ręcznie_robiona_w_kolorach_ziemi_wabi_sabi_japandi

Każda Loupiote jest wyjątkowa. Jedne są trochę dłuższe, inne pulchniejsze. Niektóre bardziej zakrzywione od innych. Każda jedna unikatowa. Jedyna w swoim rodzaju. Piękno natury pięknie oprawione przez kochające rzemiosło, utalentowane ręce Sarah. To przedmioty które ubierają wnętrza w dobre emocje, w piękną historię i błogi nastrój.

Projektowane są zgodnie z zrównoważonym, współczesnym podejściem, które szanuje środowisko. Pochwalają upływ czasu, wprowadzają kawałek natury do codziennego życia i pobudzaj emocje…

Każdy lampa jest wykonana ręcznie, a każdy element wyjątkowy i pozwalający dowolnie się dostosować do spersonalizowanego zamówienie.

Drewno na zdobiące sznur koraliki, pozyskiwane jest w zrównoważony sposób, a następnie ręcznie kolorowane.

Proces twórczy to podążanie za formą, odkrywanie materiału, szorstkości kory i jej doskonałych niedoskonałości. Inspirowanie się surowym pięknem natury i dobór odpowiedniej techniki wykończenia i dekoru. Cięcie, suszenie, drążenie, szlifowanie, wiercenie, malowanie. Sarah celebruje kolor, gra kontrastami, bawi się teksturą.

Tym, co bez wątpienia mnie osobiście najbardziej urzeka w tych lampach, to ich wybarwienie. Wszystkie Loupiotes są głęboko matowe – dzięki użyciu specjalnej, bardzo wytrzymałej, ultra-pigmentowej ekologicznej farby. Połączenie surowości tykwy, struktury nałożonej farby i intensywności barw, daje teksturowany, mineralny wygląd, tworząc niesamowity efekt głębi.

Klosze, perforowane w niektórych modelach, dają piękne, miękkie rozproszone światło. Zastosowałam je w roślinnym kąciku salonu, w jednej z moich realizacji i Klienci są przezadowoleni z nastroju, który budują zapalone wieczorem.

To wspaniałe dekoracje, które mogą cieszyć praktycznie każdy zakątek domu. Idealny GoodVibes Miesiąca na rozpoczęcie roku 😉

Write a comment